ספר לחבר הוסף לפייסבוקהוסף לגוגל סימניות

כיצד ניתן לעשות כסף מבלוג

moneyFromMyBlog

ניהול וכתיבת בלוג הינו חלק מהתרבות באינטרנט. רבים מנהלים בלוג. פוליטיקאים, סלבריטאים, אנשי עסקים, סטודנטים וילדים. כל מי שיש לו מה להגיד, יכול לעשות זאת בבלוג. ומסתבר שלכל אחד יש מה להגיד בנושאים שונים ומשונים. לכל אחד מאתנו יש גם תחומי התמחות עליהם הוא יכול לכתוב. זה כיף, זה מאפשר לתקשר עם קהל וזוהי אפשרות זמינה לכל אחד.

מאמר זה הינו היכרות כללית עם עולם הבלוג וכיצד ניתן להרוויח מכך כסף. אני לא נכנס כאן לנושאים מקצועיים יותר. כמו, כיצד לבחור נושא לבלוג, כיצד לנהל בלוג, כיצד לקדם בלוג, ניהול תקשורת עם קהל הגולשים ועוד נושאים חשובים. ישנם מאמרים ומדריכים אחרים שכתבתי בנושאים אלו ולאחר שתבינו את הרעיון והבסיס, תוכלו להיכנס יותר לעובי הקורה ולקרוא מאמרים נוספים, ללמוד ולהתמקצע בתחום. מי יודע?, אולי תהפכו יום אחד לבולגריים מקצועיים.

מה זה בלוג?
בלוג הינו אתר אינטרנט בעל אופי מסוים. הבלוג הוא אוסף של פוסטים, מאמרים, אותם בעל הבלוג כותב. בדרך כלל, בנושא ספציפי. ברוב הבלוגים, יש אפשרות לקהל הגולשים גם להגיב על הפוסט או המאמר וכך נוצרת אינטראקציה בין מנהל הבלוג וקהל הקוראים.

ברוב המקרים, הפוסטים החדשים, מופיעים בראש הבלוג ואילו הישנים נדחפים לדפים פנימיים יותר. כך יכולים קהל הגולשים להגיע שוב ושוב לאתר הבלוג ולמצוא את הפוסטים החדשים בקלות. בלוג יכול להכיל הרבה יותר מרק מאמרי מלל. ניתן לנהל בלוג עם תכני וידיאו, אדיו, תמונות, מצגות ועוד. למשל, האתר הזה בו אתם קוראים את המאמר הזה הוא הבלוג שלי.

תאכלס, אז איך עושים מזה כסף?
ואוו. אתם ישירים היום. אהה? טוב. בואו נדבר על כיצד ניתן להרוויח כסף מניהול בלוג. אבל לפני כן, תבינו. אם לא יהיה לכם קהל שמגיע לאתר, קורא את התכנים שבו, ממליץ לאחרים, משתף וחוזר לבקר שוב ושוב, לא ניתן לעשות מזה כסף. לכן, חשוב לנהל בלוג איכותי עם תכנים מקוריים שיעניינו את הקהל. כמו כן, חשוב להתמיד ולכתוב באופן קבוע ולחדש את האתר בתכנים כל הזמן. בנוסף לכך, יש לקדם את האתר ולהפיץ אותו בכל מקום אפשרי. רשתות חברתיות, יוטיוב, קידום בגוגל, לספר עליו בפורומים באימיילים ועוד. וכשיש כבר קהל, אז ניתן לעשות כסף מזה.

כמה כסף אני יכול להרוויח מהבלוג שלי?
יש סיפורים על בלוגיסטיים מפורסמים שהגיעו להכנסה שנתית של מיליונים. אבל אלו בדרך כלל סלבריטאים או בלוגיסטיים מקצועיים. כשתגיעו לרמה של בלוגיסטיים מקצועיים, תוכלו לעשות כסף גדול. אבל אל תשכחו שאנו בישראל וכותבים בעברית. כך שבואו נרגע ונכנס לפרופורציות. בטח אם אתם חדשים בזה. יכול להיות שעם הזמן תהפכו לבולגריים מקצועיים ואז תוכלו להרוויח כסף גדול. בשלב הזה, באו נסתפק בלהרוויח סכום סביר.

מהניסיון שלי אני יכול לספר, שבמידה ומשלבים באתר את השיטות הסטנדרטיות להרוויח כסף, בלי להיכנס לשיטות המקצועיות יותר, על כל כניסה ייחודית לאתר, ניתן להרוויח פחות או יותר כ 0.08 שקל בחודש. כמובן שזה תלוי בהרבה גורמים. כגון, נושא הבלוג, התחום העסקי, רמת הבלוג ועוד. זאת אומרת, 8 אגורות לגולש. וזאת, על ידי שימוש בשיטות בסיסיות בבד. כמו, שילוב פרסומות של גוגל ופרסום תכניות סוכנים. ללא אופטימיזצייה ופעולות מתקדמות ומקצועיות יותר. כמובן שזו הערכה גסה.

זאת אומרת שאם הצלחתם להגיע ל 10.000 גולשים ייחודיים בחודש, תוכלו להרוויח כ 800 שקלים באופן יציב וקבוע, זאת בתנאי, שאתם מבצעים את הדברים בצורה נכונה. אם תתמקצעו ותשתמשו בטכניקות מתקדמות יותר, תוכלו להרוויח הרבה יותר מכך.

לא נשמע לכם הרבה? נכון. להגיע לסטטיסטיקה של 1.000 גולשים ייחודיים בחודש זה לא כזה קל בישראל וכשאנחנו מדברים על השוק הישראלי, אז אנחנו מדברים על שוק מצומצם מאוד. אם יש לכם יכולת לנהל בלוג באנגלית, האפשרויות הרבה יותר גדולות. במידה והבלוג שלכם יכניס הרבה יותר גולשים, אז כמובן שהרווח גדל.

בתור התחלה ולמי שחדש בתחום, יותר חשוב מכמה נרוויח, זה להתחיל ולהתמיד. ברגע שתצליחו לעבור את השלב הראשוני ואכן תייצרו כסף באינטרנט, עולם חדש של אפשרויות יפתח בפניכם ותוכלו לשכפל את ההצלחה שוב ושוב ואז 800 שקלים יהפכו ל 1.000 ואלו יהפכו ל 2.000 וכן הלאה.

סיפור אמיתי...
אני גר כיום בתאילנד וכל ההכנסות שלי הם מהאינטרנט. פגשתי זוג ישראליים בגיל הפרישה שחיים בצפון תאילנד ומנהלים בכיף בלוג לילדים. הם הגיעו אלי בכדי להתייעץ כיצד ניתן לשפר את הרווחיות של הבלוג. כיום יש להם ממוצע של 50.000 כניסות לחודש והם מכניסים אך ורק מפרסומות גוגל 2.000 שקלים בחודש. לאחר שבדקתי את האתר שלהם, ראיתי שהאתר ללא אופטימיזצייה ורחוק מלהיות טוב למימוש הפוטנציאל להכנסת רווחים. נתתי להם מספר הערות וטיפים לשיפור האתר ואני בטוח שלאחר שיישמו את העצות שלי, הם ישלשו את הרווח.

שיטות לערוצי הכנסה מהבלוג
אני מזכיר כאן מספר שיטות שמתאימות למתחילים. ישנם עוד הרבה רעיונות וערוצים להכנסת כסף. עליכם להתחיל, להתמיד ולהתמקצע. עם הזמן, תלמדו עוד ועוד ותמצאו את הדרך המתאימה לכם ואת הערוצים שעובדים עבורכם.

תוכנית ADSENSE של גוגל
זוהי תוכנית של תשלום לפי הקלקה. זאת אומרת, אתם שמים קוד באתר. וגוגל מזריקים לאתר שלכם מודעות מותאמות לנושא האתר ומעניין הגולשים שלכם. כל פעם שגולש לוחץ על המודעה, הוא עובר לאתר המפרסם ואתם זוכים בעמלה.

תוכנית שותפים AFFILIATE
ישנם הרבה תכניות שותפים באינטרנט. אלו מציעים לכם לפרסם את השרותים או המוצרים שלהם ובכל פעם שגולש הגיע לאתר המפרסם דרך הקוד שלכם, הוא נרשם במערכת. במידה וגולש זה מבצע עסקה, רוכש משהו, אתם מזוכים בעמלה. ניתן לשלב באנר של המפרסם בבלוג שלכם וניתן לכתוב מאמר ובו סקירה וביקורת של המוצר או השרות. ובתוך המאמר יהיה קישור עם הקוד שלכם לאתר המפרסם. בכל מקרה, חשוב שהמוצרים או השרותים עליהם אתם כותבים או מפרסמים בבלוג יהיו בנושא הבלוג ויעניינו את הקהל שלכם.

מכירת מוצרים
ברגע שיש לכם קהל, יש לכם יכולות. אתם יכולים למכור מוצרים משלכם. אם אין לכם, תעשו. כתבתי על כך בפוסטים אחרים בבלוג שלי. למשל, אם יש לכם קצת יכולת יצירתית, עצבו סדרה ייחודית משלכם, פתחו חשבון באתר המתאים, צרו חנות ומכרו חולצות, כובעים, ספלים ועוד עם העיצוב שלכם. זה נעשה אוטומטית לחלוטין. אבל, אתם גם יכולים לייצר מוצרי עבודת יד או כל דבר שקשור לנושא האתר שלכם.

מכירת לידים
אתם יכולים ליצור קשר עם עסקים העוסקים בתחום בו עוסק הבלוג שלכם ולהציע להם לידים, הפניות. על כל פנייה הם ישלמו לכם. כיום יש שוק חזק מאוד ללידים ממקודים. ובדומה לתוכניות שותפים, אתם יכולים לפרסם את העסקים האלו על ידי שילוב של באנר או על ידי כתיבת מאמר ובו המלצה, סקירה או ביקורת על מוצרי בית העסק לו אתם רוצים ליצור פניות (לידים)

רשימת תפוצה
תוכלו לבקש מקהל הגולשים של הבלוג, להירשם לרשימת התפוצה שלכם בכדי לקבל חדשות ועדכונים בתחום הבלוג. כך תוכלו לשמור על קשר עם הקהל שלכם, לספר לו על דברים חדשים ומעניינים ומידי פעם גם להמליץ על מוצרים או שרותים אותם אתם מפרסמים.

מדוע הרוב המוחלט לא מצליחים?
רבים מאוד מנסים את כוחם בניהול בלוג. זה קל, זה כיף וניתן לעשות מזה כסף. ובכל זאת, הרוב המכריע נכשל ולא מצליח ליצור הכנסה מהבלוג. מדוע?

יש לכך סיבות רבות. בלוג לא מעניין, תכנים לא מקוריים, אתר לא מקודם ועוד. אבל לדעתי הסיבה העיקרית לכישלון היא חוסר התמדה. מה שקורה זה שאנשים חושבים שהם יפתחו בלוג והכסף יתחיל לזרום אחרי מספר ימים. וכשזה לא קורה, אלו מתייאשים ומתחילים להזניח את הבלוג שלהם. וכפי שאמרנו, בלוג שלא מנוהל באופן קבוע ובהתמדה, לא יצליח.

לכן, העצה החשובה ביותר שיש לי לתת לכם זה, התמידו התמידו והתמידו. אל תצפו לתוצאות מהירות. סבלנות, זה לוקח זמן, זהו תהליך. ולמתמידים, ממתין הפרס.

לסיכום:
זהו בקצרה. ממש על קצה המזלג. בסופו של דבר, החשוב הוא להתחיל ולעשות. אל תמתינו, אל תדחו. פשוט התחילו. ההתמדה תביא את ההצלחה. והתאזרו בסבלנות. לוקח זמן להגיע לקהל גדול וקבוע של גולשים באתר הבלוג שלכם. וחוץ מזה, זה כיף.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

  • ר.ס.ס. פוסטים אחרונים
  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
  • הוסף ציוץ בטויטר
ערוצים נוספים:
[ תוכניות סוכנים, אפיליאט | כתיבה שיווקית, קופיריטינג | שיווק באינטרנט | פרסום באינטרנט | דיוור ורשימת תפוצה | עסקים אונליין | קידום אתרים | רשתות חברתיות ]

למה, למה לא?! - בלוג ההזדמנויות שבאינטרנט: רח' יוניצמן 2, תל-אביב. מיקוד:  6936024. טל. 050-5340003

להצליח באינטרנט! ואללה זה עובד!