ספר לחבר הוסף לפייסבוקהוסף לגוגל סימניות

כסף קל. יש דבר כזה?

easy_money

אני כותב את המאמר הזה בעקבות שיחות ושאלות רבות אותם אני מקבל שהמשותף להם הוא הבלבול וחוסר ההתאמה בין ההיגיון הבריא ובין מה שאנו רוצים שיהיה בנושא עשיית כסף באינטרנט. מהי הדרך לכסף מהיר? כיצד לעשות כסף באינטרנט בקלות? ועוד שאלות שכאלו.

לפעמים, הרגש והרצון החזק למצוא את נוסחת הקסם לכסף קל, משפיע על יכולת השיפוט והשכל הישר שלנו. השאיפה למצוא את כפתור הקסם לייצור הכנסה פסיבית במהירות ובקלות, גורם לנו להמשיך ולחפש, להמשיך להאמין שיש ולהמשיך להוציא על כך כסף ברכישת עוד ספר אלקטרוני, עוד קורס או עוד מדריך וידיאו שמבטיח לגלות לנו את הנוסחה המדויקת. מצד שני, היכן שהוא, בצד האחורי של המוח, ההיגיון הבריא, האינטואיציה והניסיון שלנו מציקים לנו ואומרים לנו, הלו הלו... נראה לך הגיוני? תרגיע!. ובכל זאת, נראה שברוב המקרים השאיפות והרצון מנצחים את ההיגיון. תגידו? הסיטואציה הזו מוכרת לכם?

התשובה על רגל אחת. האם יש כסף קל באינטרנט?
במשפט אחד וקצר. יש. אכן ניתן להרוויח ולהגיע להכנסה פסיבית. אבל רגע. בכדי להגיע לזה יש לעבוד קשה. סליחה, קשה מאוד. ולאחר תקופת זמן, התמדה והשקעה, רק אז, זה מתחיל להיות יותר ויותר כסף קל. אבל עדיין, ברגע שתפסיקו להשקיע, הסכומים ילכו וירדו עד שיגיעו לאפס. השקעה ועבודה תמיד נדרשת.

סיפורי אלף לילה ולילה
הבעיה מתחילה כשאנו נתקלים בכל כך הרבה חומר פרסומי. באימייל, במודעות, באתרים ועוד. המציעים לנו את נוסחת הקסם. שזה מבלבל. הרגש שלנו שמורכב מהשאיפה לעשות כסף מהיר וקל מתגבר ואנו מבצעים רכישה. ברוב המוחלט של המקרים נתאכזב. וחוזר חלילה.

הסיבה שמפרסמים אלו מצליחים להפיל כל כך הרבה אנשים בפח היא, שהם פונים לרגש ולא לשכל. וזה עובד. אני קורא להם סוחרי האשליות.

סיפור. היו היה פעם גורו...
גורו זה הכינוי לתותחי השיווק באינטרנט. הכרתי גורו אחד שכזה מאנגליה. הוא השקיע בפרסום בלתי רגיל שמספר כיצד הכניס כמה מיליוני דולרים בפחות מחודש. הסיפור שלו מלווה בהוכחות, סרטוני וידיאו, צילומי שקים ועדויות. ובעזרת הסיפור הזה הוא הכניס עוד ועוד כסף גדול.

מאחר והכרתי את הבן אדם והסיפור שלו. אני יכול להעיד שכל מה שהוא סיפר ופרסם אמיתי לחלוטין. אבל, רגע. יש פה אבל. מה שהוא לא פרסם זה שהוא עבד קשה מאוד במשך שלוש שנים לפני השקת המוצר. הפיק סרטון וידיאו ברמה של סרט הוליוודי שעלה לו הון, העסיק עובדים ופיתח את המוצר במשך זמן רב. כמו כן, לפני ההצלחה אותה הוא מפרסם, הוא נכשל בשני השקות קודמות והפסיד הרבה כסף. רק לאחר כל זאת, הוא יצא בהשקת המוצר השלישי ובעזרת קמפיין אדיר ומושקע שנמשך חודש והשקעת מימון גדול, הוא אכן הכניס את הכסף.

ובכן, בואו לא נזלזל. הבחור אכן עשה כסף גדול ויפה. אבל לאחר שכלול כל ההוצאות והזמן, ממש לא מדובר במיליונים וממש לא מדובר בכסף קל. הוא עבד קשה מאוד. עבר משברים ולא אחת כמעט והתייאש. אבל איך שהוא הוא התמיד ולאחר שנים של עבודה, כיום הוא עושה כסף. אבל האמינו לי, זה ממש לא היה קל. וגם כיום, אם הוא יפסיק להשקיע ולעבוד, כל העסק שלו ירד לטמיון.

דרך אגב, תנחשו מהו המוצר אותו הבחור השיק ומוכר?. אכן. המוצר שלו זהו קורס המלמד שיטה כיצד לעשות מיליונים בקלות ובתוך חודש.

כן. אני מאמין שאפשר לעשות כסף באינטרנט
שלא תבינו אותי לא נכון. אני לא נגד ולא שולל את האפשרות של כסף באינטרנט. למעשה אני יודע שאפשר. אני מתפרנס מאה אחוז מהאינטרנט. אבל זה בטח לא היה לי קל. זה דורש למידה בלתי פוסקת, פעילות איכותית והתמדה.

בדרך תתקלו במהמורות ומכשולים, תרגישו שאולי עליכם להזניח את הרעיון ולהתייאש. תגיעו למצבים בהם לאחר עבודה רבה תרוויחו מעט מידי ותשאלו את עצמכם האם זה כדאי. יהיו הרבה סיבות לעזוב ולזנוח את הרעיון. רובם אכן מתייאשים. אבל לאלו שיתמידו ויהיו מחויבים למטרה, לאלו שלא יאפשרו לשום דבר להסיט אתם מהדרך, לנחושים, מחכה הפרס הגדול. הכנסה פסיבית, יציבה וקבועה.

ובכל זאת, מה עם הכסף הקל?
יש אפשרויות לכסף קל יחסית. אבל זה כסף קטן מאוד. למרות שאני ממש לא מזלזל בכסף קטן ובאפשרויות האלו. אני בהחלט ממליץ לנסות ולהתחיל את הדרך עם פרויקטים אינטרנטיים שבאים במטרה להכניס כסף קטן ועם זה לגדול, ללמוד, לצבור ניסיון ולהמשיך הלאה. כסף קטן יכול לגדול.

אז, תשאלו אותי. ומה עם הרעיון של לחלום בגדול? לחשוב בגדול? וכל האמרות האלו? התשובה שלי היא. בחייכם, עזבו אותי. אין לי כוח לענות על השטויות האלו. אני מחפש את הדרך המעשית להגיע למטרה. אמרות כנף לא הביאו אותי לשום מקום.

לסיכום:
מצטער לאכזב. אבל, אני לא מאמין שקיים דבר כזה כסף קל ומהיר. בכדי להגיע לכסף אמיתי, יציב ורציני, יש לעבוד קשה, צריך ללמוד כל הזמן. לפעול ולייצר תוכן איכותי, מקורי ואמיתי, צריך לספק ערך ופתרונות רציניים לאנשים. והכי חשוב זה להתמיד ולהתאזר בסבלנות ובנחישות.

ואז, ורק אז. תתחילו לראות את הכסף זורם. תמיד תצטרכו להמשיך לעבוד ולהשקיע בשמירת הקיים ובתוכנית גדילה. אבל עם תוכנית נכונה וחכמה, אולי לא תצטרכו להמשיך ולעבוד קשה בכדי לשמר את הקיים. וכשאני אומר שאולי לא תצטרכו לעבוד קשה, אין זה אומר לא לעבוד. אין ספק שתצטרכו להמשיך לפעול, לנהל, לעשות, לבקר ולתכנן. כי ברגע שתכנסו לשאננות ותירדמו בשמירה, יש הרבה מאוד אנשים אחרים חכמים וחרוצים שייקחו את ההצלחה שלכם מכם.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

  • ר.ס.ס. פוסטים אחרונים
  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
  • הוסף ציוץ בטויטר
ערוצים נוספים:
[ תוכניות סוכנים, אפיליאט | כתיבה שיווקית, קופיריטינג | שיווק באינטרנט | פרסום באינטרנט | דיוור ורשימת תפוצה | עסקים אונליין | קידום אתרים | רשתות חברתיות ]

למה, למה לא?! - בלוג ההזדמנויות שבאינטרנט: רח' יוניצמן 2, תל-אביב. מיקוד:  6936024. טל. 050-5340003

להצליח באינטרנט! ואללה זה עובד!