ספר לחבר הוסף לפייסבוקהוסף לגוגל סימניות

עבודה און לין – הזדמנות לחופש אמיתי

work_Online

כשיש למעלה מ 10.000 איש שמצטרפים למעגל האבטלה מידי חודש, אפשר לומר שיש לנו בעיה. אבל במאמר זה לא נשוחח על הבעיה אלא על הפתרונות. וכשאני מדבר על פתרונות, אני מתכוון על פתרונות אונליין. מציאת עבודה באינטרנט הפכה להיות יותר ויותר פופולרית בשנים האחרונות. הרבה יותר חברות מחפשות עובדים או פרילנסרים דרך האינטרנט. נראה שזהו פתרון נפלא לאוכלוסייה גדולה.

פתרון זה מתאים גם לאלו שיש להם עבודה קבועה או הכנסה מסודרת, אבל מעוניינים בהשלמת הכנסה. במקרה זה האינטרנט הינו פתרון נפלא. משום שרוב העבודות המוצעות אונליין נעשות בזמן החופשי ובמקום המתאים למי שמבצע את העבודה. זהו פתרון אידיאלי גם לאלו שמעוניינים לטייל בעולם ולעבוד תוך כדי. שהרי אין פה תלות גיאוגרפית.

מעסיק שמעוניין בעובד הינו מי שמבין את הקדמה ואת הרעיון של האינטרנט. מעסיק כזה לא מתעניין בגילו של העובד, בצבע עורו, בדתו או בנטיות המיניות שלו. ממש לא אכפת לו אם העובד הינו מוגבל שמרותק לבית, אימא ולה 24 תינוקות, היפי עם שיער ארוך, קעקועים על כל הגוף ופירסינג או חרדי עם זקן ארוך לו עד ברכיים. מה שמעניין, זו איכות העבודה, אמינות ועמידה בלוח זמנים או במילה אחרת, השורה התחתונה בלבד מעניינת פה. וזה מה שיפה באינטרנט.

אני אישית נהגתי לעבוד עם פרילנסרים אותם מצאתי באתרים מתאימים באינטרנט. מעולם לא נפגשתי עם האנשים האלו שעבדו ובצעו משימות עבורי ומצידי, הם יכולים להיות קופים. אם הם מסוגלים לבצע עבודה אמינה וטובה במחיר טוב, מצוין עבורי.

לכן, האינטרנט מהווה הזדמנות אמיתית לאוכלוסייה רחבה שלצערנו במציאות שמחוץ לאינטרנט, הסיכוי שלהם למצוא פרנסה ראויה, או השלמה להכנסה הקיימת, נמוך הרבה יותר.

קורות חיים
במקרים רבים, נתבקש להגיש קורות חיים. עלינו להשקיע במסמך זה משום שזהו הרושם הראשוני. שהרי המעסיק או מנהל הפרויקט שבודק את קורות החיים שלנו, אינו רואה אותנו פיזית או משוחח אתנו. קורות החיים משמשות אותו לקבלת הרושם הראשוני ולקבלת החלטה בהתאם.

צריך להבין. ההזדמנות הזו קוסמת לרבים. ולכן, מעסיק שמפרסם פרויקט לביצוע ומחפש מועמדים מתאמים, מקבל כמות עצומה של פניות. אנחנו לא היחידים שגילינו את ההזדמנות הזו. לכן, יש להשקיע מחשבה ועבודה בקורות החיים בכדי ליצור את הרושם הרצוי ולהשיג את הפרויקט.

ישנם כלים שיכולים לעזור לנו בכתיבת קורות חיים. כלים אלו הם אשפים אוטומטיים בהם עלינו להזין פרטים מסוימים והמערכת תספק לנו בסיס כל שהוא. אך כדאי שנשקיע מחשבה ונשפר את התוצאה המופקת מכלים אלו. מה עוד שחלק מהכלים האלו מיועדים למחפשי עבודה בחברה או במפעל אופליין ואילו אנו מעוניינים למצוא עבודה אונליין. לכן, יש צורך באי אלו התאמות, שינויים ושיפורים והנה לכם קורות חיים לתפארת.

כלי כתיבת קורות חיים של אולג'וב [ פתח בחלון חדש ]

כלי כתיבת קורות חיים של "דרושים" [ פתח בחלון חדש ]

כתיבת קורות חיים באנגלית [ פתח בחלון חדש ]

ועוד כלי באנגלית [ פתח בחלון חדש ]

עניין של סטטיסטיקה
עלינו להבין, שעל כל מיזם או פרויקט המופץ אונליין, יש הרבה מאוד פרילנסרים שמגישים את מועמדותם. לכן, אל לנו להתרגש אם הצעתנו נדחתה. זה עניין של סטטיסטיקה. ככל שנציע את עצמנו ליותר פרויקטים כך הסיכוי שנתקבל לאחד מהם גדל. זה הכל עניין של מספרים.

בנוסף, קשה יותר לקבל עבודה אם אנחנו חדשים במאגר. זאת משום שאתרי הפרילנסרים בהם ניתן למצוא חלק גדול מעבודות האונליין מאפשרים למעסיקים לדרג ולתת ציון לאלו שעבדו איתם. בדרך כלל מעסיקים מעדיפים לשכור אנשים בעלי וותק עם ציון גבוהה. זאת הסיבה שההתחלה קשה יותר אבל בשום פנים ואופן לא בלתי אפשרית.

בכדי להגבר על מכשול זה, עלינו להשקיע בהצעה אותה אנו מגישים שתראה אישית ומרשימה ותעביר את המסר שאנו מאוד מעוניינים לבצע עבודה זו, שלמעשה נולדנו בדיוק למשימה הזו וכל שאיפתנו היא לספק את הטוב ביותר עבור הלקוח או המעסיק.

כמו כן, בהתחלה כדאי שננסה לגשת לפרויקטים פחות פופולריים שבהם התחרות פחותה יותר. ולאחר שנצבור וותק, ניסיון וניקוד גבוה, נוכל להתקדם הלאה ולנסות להילחם על הצעות פופולריות ויותר רווחיות.

אנגלית אנגלית אנגלית...
רוב עבודות האונליין דורשים מאתנו ידע באנגלית. שהרי רוב העבודות הינם מהארצות דוברות אנגלית. ובכל זאת, גם אם אינכם דוברי אנגלית, ניתן למצוא עבודות שכאלו גם באתרים ישראליים. אם כי הרבה פחות, אבל יש ואפשר.

ובמידה וכמו רוב הישראליים יש לכם אנגלית בסיסית. ניתן להשתמש בתוכנות עזר לתרגום ולבדיקת דקדוק וניסוח ותיקון המלל. אני אישית משתמש בתוכנה שנקראת GINGER. ואז אני כותב את התוכן אותו אני רוצה לכתוב עם האנגלית הרחוקה מלהיות מושלמת שלי, ובעזרת ה GINGER אני מקבל תוכן מתוקן.

[ ג'ינג'ר, פתח בחלון חדש ]

דרך אגב. באתרי הפרילנסרים הפופולריים ניתן גם למצוא עבודות ישראליות או עבודות בעברית. אבל בכל זאת האתר עצמו באנגלית והתקשורת מתבצעת באנגלית גם כן ולכן צריך יכולת בסיסת כל שהיא בקריאה וכתיבת אנגלית.

אתרים ומקורות
כעת ברצוני לציין מספר קישורים לאתרי חיפוש עבודה. כן, אם אציין את הקישור של האתר "אולג'וב" למשל, תגידו. נו, טוב. יכולנו למצוא את זה בעצמנו. זהו את מפורסם וידוע. נכון. ובכל זאת... זה נדרש בעיקר לאלו שאין להם יכולת באנגלית וניתן למצוא באתרים אלו גם עבודות אונליין אם כי פחות מהאתרים הגדולים באנגלית

http://www.jobnet.co.il

http://www.jobmaster.co.il

http://www.jobinfo.co.il

http://www.alljobs.co.il

http://jobs.askpavel.co.il

http://geo.yad2.co.il

https://www.xplace.com

http://www.freelancerim.co.il

http://www.findafreelance.co.il

אתרי פרילנסרים באנגלית

https://www.elance.com

https://odesk.com

http://www.guru.com

http://www.freelancer.com

אתרי פרויקטים מיניטוריים

ישנה גם את התופעה של אתרי פרויקטים מיניטוריים. אלו אתרים בהם המשתמשים מציעים מוצר מוגמר במחיר קבוע בדרך כלל. למשל, אעצב לך סמל במחיר של 5 דולר. או, אצטלם בתלבושת מיקימאוס עם שלט ובו סמל העסק שלך במחיר של 5 דולר. וכל מיני שכאלו. כן זה נראה כמו משהו מצחיק ולא רציני, אבל תתפלאו, גם לזה יש שוק.

אני אישית השתמשתי פעמים רבות בשרותים שכאלו. זה מצליח בעיקר בתחום השיווק באינטרנט או בתחומי קידום האתרים. למשל, הצעה כמו, אארגן לך 50 תגובות שלי ושל חברי לסרטון היוטיוב שלך. זה משהו שמאוד התאים לי בכדי לקדם סרטון של אתר. מה עוד שזה עלה לי רק 5 דולר. בנוסף, קראתי על חברה שעושים הרבה מאוד כסף גדול מהכסף הקטן הזה. אז, מה רע?

http://fiverr.com

http://www.gigim.co.il

http://www.20s.co.il

לסיכום:
אם מתאים לכם חופש גיאוגרפי ואתם מעוניינים לעבוד בזמן ובתנאים שמתאימים לכם, לכו על זה. אם לא תנסו לא תדעו אם זה יכול להצליח עבורכם. בנוסף, המקורות אותם הזכרתי במאמר זה הינם רק בסיס התחלתי שיכול לעזור לכם להיכנס לעניינים ולהתחיל את המסע. אבל יש עוד מקורות נוספים. אל תתעצלו. חפשו עד שתמצאו. נסו בפורומים מתאימים, הצטרפו לקבוצות לפרילנסרים בפיסבוק והמשיכו במסע למציאת הדרך המתאימה לכם ביותר.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

 

  • ר.ס.ס. פוסטים אחרונים
  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
  • הוסף ציוץ בטויטר
ערוצים נוספים:
[ תוכניות סוכנים, אפיליאט | כתיבה שיווקית, קופיריטינג | שיווק באינטרנט | פרסום באינטרנט | דיוור ורשימת תפוצה | עסקים אונליין | קידום אתרים | רשתות חברתיות ]

למה, למה לא?! - בלוג ההזדמנויות שבאינטרנט: רח' יוניצמן 2, תל-אביב. מיקוד:  6936024. טל. 050-5340003

להצליח באינטרנט! ואללה זה עובד!